بیان کردن ایده ها به صورت واضح و موثر ، در جوامع مدرن امروز اجباری است !

  زیباتر صحبت کنید + تمرین عملی

 بیان کردن ایده ها به صورت واضح و موثر ، در جوامع مدرن امروز اجباری است !


1- تلفظ صریح واژگان را تمرین کنید . معمولا قرار دادن یک قلم به صورت افقی در دهان ، شما را وادار می کند کلمات خود را مشخص تر ادا کنید . 

3- دستور زبان را تمرین کنید . اگر در دستور زبان مشکل داشته باشید ، افکار و ایده های شما ممکن است به وضوح درک نشوند .
 

4- واژگان جدید را فرا بگیرید . یادگیری کلمات مناسب برای صحبت کردن درباره مسائل خاص نیز بسیار مفید است .
 

* سعی کنید صدای خود را ضبط کرده و به آن گوش کنید . معمولا این کار به شما کمک می کند بفهمید باید روی چه چیزهایی کار کنید . 


* به هنگام مکالمه ، کمی وقت بگذارید تا از طرف مقابل سوال کنید آیا منظور شما را درک کرده یا نه . اگر متوجه منظور شما نشده ، آنچه را که گفته اید دوباره بیان کنید .
 

* ساده صحبت کنید . گاهی یک توضیح ساده ، همه آن چیزی است که شما برای شفاف صحبت کردن به آن نیاز دارید .
 

* زمانی که برای ادای کلمات از قلم استفاده می کنید ، مراقب باشید خفه نشوید . مطمئن شوید که قلم به اندازه کافی بلند هست که حرکت نکند ، سر نخورد یا بطور اتفاقی وارد دهانتان نشود . 

  

به یاد داشته باشید که قلم را به طور افقی در دهان خود بگذارید ، زیرا این کار موجب تلفظ بهتر سیلاب های مشخص شده می شود و نمی گذارد راه دهان شما مسدود شود .
 

* زمانی که با دیگران صحبت می کنید خیلی فکر خود را معطوف به این مساله نکنید زیرا موجب بدتر شدن موقعیت خواهد شد . سعی کنید طبیعی رفتار کرده و همزمان با صحبت کردن آزادانه فکر کنید ، نه اینکه به جمله بعدی که باید بگویید بیندیشید . آزاد باشید . نفس عمیقی بکشید و به تصویری که این آرامش برای شما به ارمغان می آورد بیندیشید ، درست مانند این که در یک استخر آب گرم شنا می کنید یا نوشیدنی آرامبخش می نوشید ، به موسیقی مورد علاقه خود گوش می کنید و کتاب دلخواه خود را می خوانید .... 

 

 

ما همیشه وقت کافی داریم به شرط آنکه هم بخواهیم و هم درست از آن استفاده کنیم .  گوته 


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه